Tallinna Mänedžeride Kooli Küpsisepoliitika - Таллиннская Школа Менеджеров


Tallinna Mänedžeride Kooli Küpsisepoliitika

Üldsätted

Käesolev dokument sisaldab tingimusi ja teavet, mis selgitavad, kuidas kohaldub küpsisepoliitika Tallinna Mänedžeride Kooli veebilehel ja milliseid küpsiseid kasutatakse. Ettevõtte privaatsustingimustega saad tutvuda siin.

Juhime Sinu tähelepanu, et käesolev küpsisepoliitika kohaldub olenemata kasutatava seadme tüübist, s.t tähtsust ei oma asjaolu, kas Sa külastad veebilehte arvutist, tahvelarvutist, nutitelefonist või nutiteleviisorist. 

Mis on küpsised ja kuidas need Sulle kasu toovad?

Küpsised on väikesed tekstifailid (alla 1 kB), mis salvestatakse Sinu seadme (nt arvuti, mobiiltelefoni, tahvelarvuti) lehitsejasse (nt Internet Explorer, Google Chrome, Firefox, Safari või Opera), kui külastad veebilehti. Neid kasutatakse laialdaselt selleks, et veebilehed töötaksid ja toimiksid paremini ja tõhusamalt ning toetavad Sinu sirvimiselamuse isikupärastamist ja rikastamist, kuvades sisu, mis on Sulle suurema tõenäosusega vajalik ja huvipakkuv. Küpsiste kasutamine on enamike veebilehtede puhul tänapäeval standardne. Küpsistest keeldudes võivad veebilehe osad funktsioonid halveneda. 

Küpsiseid hoitakse tavaliselt ajutistes (TEMP) failides, mis pärast veebisessiooni kustutatakse või salvestatakse seadme kõvakettale, olenevalt sellest, kas küpsiste aegumistähtaeg on saabunud või mitte. Rohkem teavet küpsiste kohta võid leida järgnevalt aadressilt: http://www.aki.ee/et/kupsised.  

Küpsised aitavad meil:

  • panna meie veebileht tööle Sinu ootustele vastavalt
  • mäletada vajadusel Sinu seadeid ja valikuid külastuste ajal ja nende vahel
  • parandada lehe kiirust/turvalisust
  • täiustada oma veebilehte Sinu jaoks pidevalt
  • muuta turundust tõhusamaks (aidates meil pakkuda teenust selle hinnaga, mida pakume)

Milliseid küpsiseid kasutame?

Kasutame kahte tüüpi küpsiseid, mida teatakse sessiooniküpsistena ja püsivate küpsistena. Need on küpsised, mida kasutame meie ja/või kolmandad osapooled.

Meie kasutatavate küpsiste tüübid:

  • Sessiooniküpsiseid kasutatakse iga kord, kui meie veebilehte külastad. Kasutame sedalaadi küpsiseid, et seostada Sinu tegevusi meie veebilehel ning iga sessiooniküpsis kehtib ainult lehitsejasessiooni ajal, pärast mida see aegub. Iga lehitsejasessioon algab siis, kui avad oma veebilehitseja, ja lõpeb siis, kui selle sulged. Pärast veebilehe külastust kõik sessiooniküpsised kustutatakse.
  • Püsivad küpsised võimaldavad meil jätta meelde Sinu lehekülje (või lehekülgede vahelised) eelistused või tegevused. Neil on sessiooniküpsistest pikem eluiga ja need kehtivad küpsises täpsustatud aja jooksul, mis on küpsiste puhul erinev. Sedalaadi küpsised ei kustu lehitseja sulgemisel ja need salvestatakse Sinu seadmes. Need küpsised aktiveeritakse iga kord, kui külastad veebilehte, mis konkreetse püsiva küpsise lõi.

Kuidas küpsiseid liigitame?

Küpsistest paremini aru saamiseks oleme liigitanud iga küpsise alljärgnevalt:

  • Rangelt vajalikud küpsised ja funktsionaalsusküpsised

Need küpsised on veebilehe jaoks hädavajalikud, et võimaldada külastajal ringi liikuda ja kasutada veebilehe funktsioone nagu vormidesse sisestatud teabe mäletamine siis, kui külastaja liigub lehitsejasessiooni vältel erinevatel lehtedel. Ilma rangelt vajalike küpsisteta ei pruugi teatud veebilehe teenused võimalikud olla ja veebileht ei pruugi toimida piisavalt sujuvalt. Lisaks võimaldavad funktsionaalsusküpsised veebilehel mäletada sinu valikuid ning pakkuda täiustatud ja isikustatumaid funktsioone. Need küpsised ei kogu mingisugust teavet turunduslikel eesmärkidel või selleks, et jätta meelde, kus Sa Internetis käinud oled. 

  • Analüütilised või jõudlusküpsised

Jõudlusküpsised koguvad teavet veebilehe kasutuse kohta ja aitavad meil parandada veebilehe töötamise viisi. Näiteks võivad jõudlusküpsised näidata, mis on kõige sagedamini külastatud lehed, salvestada mistahes veebilehe külastamisel tekkinud raskused ja näidata, kas veebilehel tehtud reklaam on tõhus või mitte. Jõudlusküpsised ei kogu teavet, mis tuvastavad külastaja isiku ja kogu nende küpsiste kogutud teave on koondatud ning anonüümne.

  • Sihipärased või reklaamiküpsised

Sihipäraseid või reklaamiküpsiseid kasutatakse Sulle ja Sinu huvidele rohkem vastavate reklaamide edastamiseks või selleks, et piirata nende kordade arvu, kui palju Sa sama reklaami veebilehel näed. Sedalaadi küpsiseid kasutatakse ka selleks, et aidata mõõta reklaamikampaania tõhusust ning jätta meelde, mida oled veebilehel vaadanud.

Milliseid küpsiseid me oma veebilehel kasutame?

 

Küpsise nimi  Küpsise eesmärk Kestus / aegumine Pakkuja / kolmas osapool Kategooria
__utma  Jälgib mitu korda on külastaja külastanud küpsisega seotud veebilehte, millal toimus esimene ja viimane külastus. Sealhulgas kasutab Google Analytics selle küpsisega kogutud andmeid, et arvutada välja palju kulus päevi ja külastusi ostmiseni jõudmiseks 2 aastat Google Analytics Analüütika
__utmb  B ja C küpsised töötavad koos, et analüüsida kaua kestab veebilehe külastus. Küpsis __utmb salvestab ajahetke, millal külastaja veebilehele tuli ja küpsis __utmc salvestab ajahetke, millal külastaja veebilehelt lahkus 30 minutit Google Analytics Analüütika
__utmc  Sessiooni lõpuni Google Analytics Analüütika
__utmt  Piirab päringute arvu veebilehel 10 minutit Google Analytics Analüütika
__utmz  Salvestab veebilehte külastades teavet, kust veebilehe külastaja tuli, millist veebilehitsejat külastaja kasutab, millisele hüperlingile külastaja vajutas, millist otsingusõna/märksõna kasutati ja kus külastaja asus maailmas 15,768,000 sekundit või 6 kuud Google Analytics Analüütika
__utmv Salvestab andmeid selle kohta, kuidas vaheldub külastajate tase (koguse mõttes)  2 aastat  Google Analytics Analüütika
_ga Võimaldab eristada kasutajaid 2 aastat  Google Analytics Analüütika
_gid Võimaldab eristada kasutajaid 24 tundi Google Analytics Analüütika
_gat Piirab taotluste sagedust 1 minut Google Analytics Analüütika
VISITOR_INFO1_LIVE Youtube on seadistanud saitidele manustatud Youtube’i videote kasutajate eelistuste jälgimiseks 6 kuud youtube.com Analüütika

 

Kolmanda osapoolte funktsioonid

Kolmandatest osapooltest reklaamijad ja muud organisatsioonid võivad kasutada oma küpsiseid või muid tehnoloogiaid, et koguda teavet meie veebilehe sisu ja/või nende reklaamide kohta, millel klõpsanud oled. Nad võivad kasutada sedalaadi teavet selleks, et pakkuda reklaame, mida nad arvavad Sinu huvidele kõige rohkem vastavat, tuginedes Sinu poolt vaadatud veebilehtede sisule. Kolmandatest osapooltest reklaamijad võivad kasutada seda teavet ka selleks, et mõõta oma reklaamide tõhusust.

Me ei pääse kõikidele ligi ega kontrolli küpsiseid, mille kolmandad osapooled meie lehele paigaldanud on ja nende kasutamine kuulub kolmandate osapoolte endi privaatsustingimustega ja küpsisepoliitika alla. Selleks soovitame Sul eraldi tutvuda kõigi kolmandate osapoolte privaatsustingimustega.

 

Kuidas küpsiseid hallata?

Kui Sa ei ole oma lehitsejat seadistanud selliselt, et see keeldub kõigist või teatud liiki küpsistest, siis antakse küpsised välja kohe, kui veebilehte külastad. Kui külastad meie veebilehte esimest korda, kuvatakse küpsiste kasutamise kohta teade. Küpsiste kasutamisega nõustumiseks tuleb klõpsata nuppu „Nõustun“. Kui Sa ei klõpsa nuppu „Nõustun“ või klõpsad „Ei nõustu “, ei ole Sa nõusolekut andnud küpsiste kasutamiseks. Sellisel juhul küpsiseid ei paigaldata – erandiks on need, mis on vajalikud meie veebilehtede toimimiseks ehk rangelt vajalikud küpsised.

Rangelt vajalikud ja funktsionaalsusküpsised käivad meie veebilehe kasutamisega kaasas. Nendest küpsistest keeldumisel ei oska me ette ennustada, kuidas veebileht seda külastades toimib. Saad kontrollida analüütilisi küpsiste, sihipäraste küpsiste või reklaamiküpsiste kasutamist, kohandades oma lehitseja seadeid. 

Enamus lehitsejaid lubab Sul küpsiseid kontrollida oma seadistuste eelistuste kaudu. Kui eelistad küpsiseid mitte saada, võid seadistada oma lehitseja selliselt, et see keeldub kõigist küpsistest või saadab küpsise väljaandmisel hoiatuse. Meie ei saa Sinu seadme veebilehitsejasse paigutatud küpsiseid kustutada. Kui soovid küpsiseid enda seadmelt eemaldada, siis on erinevatel veebilehitsejatel abileheküljed informatsiooniga, kuidas küpsiseid kustutada. Kui Sa kasutad mitut lehitsejat, siis ärge unustage kustutada küpsiseid neist kõigist. Lisateavet selle kohta, kuidas seadistada küpsiseid puudutavaid eelistusi kõige populaarsemates lehitsejates, leiab siit:

Juhime tähelepanu, et küpsiste kustutamisel või nende keelamisel võid kaotada juurdepääsu meie veebilehe teatud aladele või funktsioonidele. Küpsiste seadete kohandamine mõjutab ka teisi külastatavaid veebilehti.

Kui soovite rohkem teavet veebileheküljel kasutatavatest küpsistest, siis palun võtke ühendust alljärgneval e-posti aadressil school@tarassov.ee

 

Küpsisepoliitika kehtivus ja muudatused

Meil on õigus Küpsisepoliitikat igal ajal ühepoolselt muuta kooskõlas kohalduva õigusega. 

Käesolev Küpsisepoliitika on vastuvõetud ja avaldatud 01.03.2019

X